İade ve İptal Prosedürü

Sipariş edip satın aldığınız ürünü teslim aldıktan sonra olası bir sorundan dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken prosedür aşağıdaki gibidir. Lütfen sağlıklı ve doğru bir ürün iade süreci için aşağıdaki metni dikkatle okuyup uygulayınız...

"Siparişlerinizi henüz kargoya verilmeden kolayca iptal edebilirsiniz."
 
Satın almış olduğunuz ürün, sitede belirtilen üründen farklı, kusurlu, eksik veya bozuk çıkar ise, aşağıdaki şartlara uymak koşulu ile İade yada Değişim olanağından yararlanabilirsiniz.
 
  • Ambalajı açılmamış olsa bile tekrar zarar görmeyecek şekilde ambalajlanabilme olanağına sahip olmalı. Üründe herhangi bir kırılma, deforme, tahrip, yırtılma olmamalı (kargo kaynaklı ise teslim alırken görevliye tutanak tutturulup, teslim alınmamalıdır), ürün kullanılmamalıdır.
  • Satın alınan ürün kısmen de olsa kullanılmamış olmalıdır. Kullanılmış ürünlerde üretim kaynaklı bir kusur var ise ve ortaya çıkarsa "kullanılması" sorun değildir.
  • Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür.
  • Kargo teslim tarihinden itibaren yasal iade bildirim süresi yedi (7) gündür.

 

Yukarıdaki şartların iade etmek istediğiniz ürünler için geçerli olduğunu düşünüyorsanız, müşteri temsilcimiz ile telefon (+90 216 313 60 00) yada e-posta ([email protected]) yolu ile irtibata geçerek iade konusunda onay almanız gerekmektedir. E-posta yolu ile alınan onaylarda iade süreciniz daha sağlıklı olmakta ve takibi resmi olarak sağlanabilmektedir. İade talebiniz olumlu olarak karşılandıktan sonra, iade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade notu ile;
 
Bostancı Yolu Cad. Keyap Çarşı Sitesi E-1 Blok No: 75 Yukarı Dudullu 34775 Ümraniye / İSTANBUL adresine, teslim aldığınız kargo kutusu içerisinde, aynı kargo firması aracılığı ile "karşı ödemeli olarak" gönderiniz. İade ve değişimlerde KARGO BEDELİ TARAFIMIZA AİTTİR.

Önemli !

FARKLI KARGO FİRMALARI İLE YAPILAN KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLER KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. LÜTFEN ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO FİRMASINI "EVADA TEKSTİL" ALICI ADI KULLANARAK GÖNDERİMDE BULUNUNUZ. BİZE İLETMİŞ OLDUĞUNUZ İADE VEYA DEĞİŞİM TALEPLERİNİZ İLE İLGİLİ E-POSTA YADA TELEFON İLE TARAFIMIZDAN ONAY VERİLMEDEN LÜTFEN GÖNDERİMDE BULUNMAYINIZ.

 

İadesi kabul edilemeyen ürünler;

  • Yukarıdaki ürünler için tanımlanan şartlara uygun olmayan ürünler
  • Ürünün türü, şekli ve muhteviyatına uygun kullanılmayan, aksi şart ve koşullara maruz kalmış ürünler
  • Özel sipariş ile kişiselleştirilmiş, özel hazırlanmış, baskılı veya süslemeli ürünlerde;

 

siparişte belirtilen özellikler dışında üretimden kaynaklı bir ayıp veya kusur yok ise, iade kabul edilmemektedir. 

 

İade süresi geçmiş ürünler;

Yasalarla belirlenen 7 günlük iade bildirim süresi geçmiş ürünlerde iade veya değişim yapılamamaktadır (üretim kaynaklı, ayıplı mal/ürün kapsam dışındadır). 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde; havale iadeleri en geç 2 iş günü içinde, Kredi Kartı iadeleri en geç 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra kalan bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Kredi kartınıza ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-5 gün içerisinde yapılmaktadır. Bu sürelerde firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. 5 Gün ve daha fazla geçmiş ve hesabınıza yansımamış iadeler için bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.

 

İade Sorunu Yaşamamak İçin

Sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri veya kolileri teslim aldığınız kargo firma görevlisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Siz ürünü teslim aldıktan sonra, kargoda zarar gören ürünlerle alakalı herhangi bir iade işlemi yapamamaktayız.

 

 
 
Çerez Kullanımı