Sık Sorulan Sorular

En çok sorulan soruları sizin için cevapladık. Sorunuz aşağıda yer almıyorsa lütfen kontak@evistanbul e-posta adresi veya +90 216 313 60 00 'i arayarak tarafımıza bildiriniz.

 

Üyelik Hakkında

Üyeliksiz alışverişte neden e-posta adresi isteniyor ?

Siparişinizi oluştururken girmiş olduğunuz e-posta adresi ile siparişinize ait bilgiler tarafınıza iletilir. Kargo takibi ve sipariş kontrolü yapabilmek için elinizde bulunması gereken belge niteliği taşıyacak bilgileri size ulaştırabilmemiz için bu bilgi gereklidir.

 

Neden Üyelik Bilgilerimi Tamamlamamı istiyorsunuz?

Üyelik bilgilerinizi tamamlamanız; satış sonrası takip, alışverişinize ait detayların kayıt altına alınması, sizin için uygun kampanya ve ürün çeşitliliğini sağlayabilmemiz ve size özel günlerde size özel fırsatlar hazırlayabilmemiz için gereklidir.

 

Üye girişi yapamıyorum, ne yapmam gerekli?

Daha önce sitemize üye olduysanız, üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmeniz gerekmektedir. Daha önce üye olduğunuz mail adresini kullanarak tekrar üye olamazsınız. Üye olurken kullandığınız şifrenizi hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümündeki formu doldurarak şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz. Üyeliksiz bir alışveriş tamamladıysanız, sisteme girmiş olduğunuz mail adresinize otomatik bir şifre atanarak e-posta adresinize gönderilmiştir. Bu şifreyi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız Şifre Hatırlatma bölümündeki formu doldurarak şifrenizi tekrar öğrenebilirsiniz.

 

Siparişler Hakkında

Satın almadan önce görmek istiyorum, görerek satın alabileceğim bir mağazanız / şubeniz var mı?

Mağazamız bölümünde yer alan adresimizde perakende satış mağazalarımız bulunmaktadır. Seçkin duvar kağıdı ve dekorasyon örneklerimizi birebir görmek, incelemek ve daha fazla bilgi almak için İstanbul Anadolu (Merkez) mağazamızı haftanın Pazartesi - Cumartesi günleri arası Sabah 09.00 ile 19.00 saatleri arası, İstanbul Avrupa mağazamızı ise haftanın yedi günü sabah 10.00 – akşam 20.00 arası ziyaret edebilirsiniz.

 

Siparişimi verdim, ürünlerin tedarik süresi ne kadardır? Ne zaman elime ulaşır?

Sitemizde yer alan ürünlerde tedarik süreleri, kargo teslim süreleri, kargo ile gönderime uygun olmayıp sadece İstanbul içi teslime uygun olna bilgileri yer almaktadır. Bu uyarı ve bilgiler her ürünün altında, ürün açıklaması bölümünde yer almaktadır.

Kargo ile gönderilen siparişlerin teslimat süreleri, kargoya verildikten sonra 2-3 iş gününü bulabilmektedir. Bu teslimat süreleri değişkenliği kargo firmasının yoğunluğa bağlı insiyatifinde olup uzak ilçe, köy ve kasabalar haricinde Türkiye'nin her yerine 2-3 gün arasında teslimat yapmaktadır.

 

Hediye paketi seçeneği görmedim, siparişimdeki ürünler nasıl ambalajlanacak?

Satın almış olduğunuz tüm ürünlerin paketlemesi, kargoda zarar görmeyecek şekilde yapılmaktadır. Kargo taşımacılığına elverişli olmayan, zarar görme ihtimali olan ürünlerin İstanbul dışı satışı yapılmamaktadır.

 

Hangi kargo şirketi ile teslimat yapıyorsunuz?

Evistanbul.com olarak satın aldığınız ürünlerin size ve sevdiklerinize hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasına büyük önem vermekteyiz. Bu konuda anlaşmalı olduğumuz kargo firması yetkilileri ve çalışanlarına, ürünlerimizin zamanında yerine ulaşmasının önemini ve bu konudaki beklentilerimizi özel olarak iletiyor, sık sık hatirlatıyoruz. Siparişini vermiş olduğu ürünlerin kargo takibini, tarafınıza gönderdiğimiz kargo takip numarası ile yapabilir ve kargonuzun anlık nerede olduğu bilgisini görebilirsiniz.

 

KKTC ve yurtdışına gönderim yapıyor musunuz?

KKTC ve yurt dışına maalesef gönderim yapamamaktayız.

 

İstediğim bir tarihte teslimat yapabilir misiniz?

Özel bir not ile belirtilmediği müddetçe siparişleriniz en hızlı şekilde hazırlanıp teslimat adresinize gönderilmektedir. Kargonun teslim süreci bulunduğunuz lokasyona göre 2-3 gün sürebilmektedir. Kargonuzun bu sürelerin dışında daha farklı bir günde teslim edilmesini istiyorsanız; lütfen sipariş notunuza bu tarihi belirtiniz. Siparişinizin belirttiğiniz tarihte teslim edilme garantisini kargo firmaları veremediği için bunun %100 garantisini biz de veremiyoruz.

 

Pazar günü teslimat yapabiliyor musunuz?

Teslimatı kargo firmaları aracılığı ile yapmaktayız. Kargo firmalarının çalışma saatleri: Haftaiçi 09:00 - 18:00 Cumatesi 09:00 - 13:00 olup, resmi - dini tatiller ve pazar günleri kargo teslimatı yapılmamaktadır. Kargo görevlilerine saat ve tarih belirtilerek teslimat yapılması sağlanamamaktadır. Teslimat saati kargo firmasının dağıtım güzergahı dahilinde değiştirilememektedir.

 

Kargo bedeli ne kadar?

Kargo bedeli ürüne göre değişebilmektedir. Bu tutarı sepet sayfasında görmeniz mümkündür.

 

Siparişimin ödemesini nasıl yapabilirim?

Ödeme Yöntemleri Hakkında

Kredi Kartı: Kredi kartı bilgileriniz SSL sertifikalı Sanal Pos Sistemi ile birlikte güvenilir bir şekilde doğrudan banka veritabanına girilmektedir, bankadan başka kimse tarafından görülemez.

Kredi Kartı Güvenliği Hakkında: Kredi kartı güvenliğiniz SSL sayesinde sağlanmaktadır. SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir.

SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit’lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. Sistemimizde 256 bit şifreleme güvenliği bulunmaktadır.

Havale: İnternet bankacılığı kullanıyorsanız kendi hesabınızdan EFT/HAVALE olarak para transferi yapabilir, veya bir banka şubesine giderek işlem gerçekleştirebilirsiniz. Fatura bilgisi alanında yazan isim ile havale/eft işlemi yapan kişi veya firma ismi aynı olmalıdır.

 

Teslim aldığınız üründe sorun yaşamamak için ne yapalım?

Teslim aldığınız ürünü kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Eğer ürününüz zarar görmüş ise, ürünü teslim almadan, kargo yetkilisine mutlaka "tutanak" tutturarak iade etmenizi rica ederiz. Tutanak olmaması durumunda ürün hasarından dolayı kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağımızdan, ürün bedelinin iadesi yapılamayacaktır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi önemsiyoruz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Tercihlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak için web sitemizde çerezler kullanıyoruz.