Döşemelik Kumaş

Döşemelik Kumaşlarımızda Klasik ve Modern Çizgiler...


Evist Mobilya kökenli bir firma olduğu için bünyesinde yurtiçi piyasada bulunabilecek, kesinlikle fabrika garantisi altında bulunan oldukça kaliteli ve en butik döşemelik kumaş kolleksiyonlarını size sunmaktadır.

Ünlü markalara ait klasik ve modern döşemelik kumaşlar ile koleksiyonumuzu her geçen gün geliştiriyoruz. Mağazamızda bulunan 200 adetten fazla döşemelik kumaş seçeneği ile stoklu ürünler ile sizlere hizmet vermektedir. Stokta olmayan ürünler için
en fazla 15 gün üretim termini tarafınıza sunulmaktadır. Her birinin Martindale ( Aşınma testi ) sonucunun olduğu ithal ( İtalyan & Fransız & İngiliz ) döşemelik kumaşlarımızı ve bu senenin buruşuk ipekleri ve son senenin gözdesi olan kadifelerin revaçta olduğu, Salsa ve Chinoi Velvet koleksiyonlarımızı görmenizi isteriz.

Döşemelik kumaş desenlerimizi, fiyatlarımızı ve termin süreleri ile alakalı olarak aşağıda bulunan formu doldurabilir ve bize ulaşabilirsiniz, tecrübeli personelimiz tarafından size en kısa zaman içerisinde geri dönülecektir.

döşemelik kumaş örnekleri

 
Döşemelik kumaşların evladiyelik ölçüsü her ne kadar dayanaklılığına bağlı olarak bilinse de, aslında iyi kumaş için göz önünde bulundurulması gereken etkenin sürtünme ölçümü 20.000 ve üzeri olan kumaşları seçmelisiniz… Değeri 12000’in altında olanları ise yastık, minder ya da perdelik kumaş olarak kullanmalısınız. Yastığınızı sıkça kullanacaksanız makinede yıkanabilir bir kumaştan, sadece kanepenizi süsleyecekse ipekliden narin olabilecek bütün kumaşalara kadar geniş bir yelpazeye sahipsiniz demektir.

Kadife, fitilli kadife, şönil, tüvit, goblen ya da yünlü kumaşlar için uygun seçeneklerdir. Daha sade dokumları tercih edenler için ise aynı şeyi keten,pamuklu ya da branda bezi olarak sıralayabiliriz.

Ağır bir tarzınız varsa ve üzerinde her gün oturulmayan koltuklarınız için malzeme düşünüyorsanız ipek, damask ya da işlemeli kumaşlar gibi seçenekleri düşünebilirsiniz. Dayanıklılık anlamında en doğru seçimler olmayabilirler ama burada önemli olan zaten sizin estetik açıdan memnun olmanız.

Yeni sezonda moda olan çiçekli,geometrik desenli,ekoseli ve çizgili kumaşları farklı koltuk ve kanepelerde kullanıp sıra dışı bir uyum yaratabilirsiniz.

DÖŞEMELİK KUMAŞ VE KULLANIM BİLGİLERİ


  • Döşemelik kumaşlar genelde yıkanmaz,ancak uygun şartlarda silinebilir veya kuru temizleme yapılabilir.
  • Özellikle şönilli kumaşlarda,fantezi görüntünün kaybolmaması için kuru temizleme tavsiye edilir. Diğer temizlik işlemleri kumaşta deformasyona yol açabilir.
  • %100 viskon ya da pamuk ürünlerin,suya karşı çekme eğilimi çok fazla olduğundan kesinlikle kuru temizleme yapılması önerilir.
  • İçeriğinde ya da yüzeyinde yoğunlukla viskon elyafı bulunan kumaşlar silindiğinde,uzun süre ıslak bırakılmamalıdır.Viskon ıslakken, mukavemeti düştüğünden, bu özelliğe uygun hassasiyet gösterilmeli ve ıslatmadan, nemli bir bezle silinmelidir.
  • Viskon ve pamuk elyaflar, yüksek kalitede boyanmalarına rağmen ışığa karşı renk dayanıklılıkları, doğal elyaf olmaları sebebiyle,yapay elyaflara oranla daha düşüktür.Bu sebeple direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.
  • Viskon ve pamuğun yüzeyde yoğun olduğu kumaşlarda zamanla boncuklanma olabilir. Bu sebeple bu tip kumaşlarla kaplı mobilyalarınızın üzerine çeşitli amaçlarla örtmeniz tavsiye edilmez çünkü üzerine örteceğiniz örtüler boncuklanmayı hızlandırır.
  • Saten dokulu kumaşlarda, su leke yaptığından, ıslak ve lokal temizlik yapılmamalıdır.Eğer silinmesi gerekiyorsa, nemli, su tutmayan bir bezle,dairesel hareketlerle yayarak ya da tamamının silinmesi önerilir.
  • Döşemeliklerinizin tamamını silmeden önce önlem alarak, görünmeyen bir bölgesinde deneme yapınız.
  • Lekelere anında müdahale ediniz. Sünger ve fırça kullanmayınız.
  • Döşemeliklerinizi direkt güneş ışığından koruyunuz.

W: Su ve bazlı temizleyiciler ile temizlenebilir.
S : Kuru temizleme veya kuru temizleme solventleri ile temizlenebilir.
W-S: Su veya solventler ile temizlenebilir.
X:Sadece fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlenebilir.HANGİ KUMAŞ NEREYE?


ALKANTRA

Yüzde 60 polyester ipliğin yüzde 40 poliüretan iplik ile karıştırılmasından elde edilen alkantra dayanıklı bir kumaş türü. Perde, duvar kaplamaları, örtü, kanepe ve koltuklarda kullanılıyor.

İŞLEMELİ

Genellikle koton ve ipek ipliklerle dokunan işlemelerle süslü kumaş, perde ve örtüler için kullanılıyor.

KAŞMİR

Aslen keçi ve kaz tüyünden üretiliyor.Özellikle çin,Tibet ve mongolya’dakilerden.Sıcak ve yün dokulu kaşmir; perde,battaniye ve yastıklarda kullanılıyor.

EMPRİME

Özellikle duvar kaplaması,perde,kanepe ve masa örtülerinde kullanılan emprime,resimlendirilen hafif koton bir kumaş çeşidi.

DAMASKO

Yüzyıllarla ifade edilen süredir Avrupa’da üretilen damask,ağır,genellikle iki taraflı dokunan,mat saten dokuma kombinasyonu ile desenlenen kumaş çeşidi.Duvar kaplamalrı,perde,koltuk ve yastıklarda kullanılıyor.

JAKAR

Adını, 1801’de yaratıcısı Joseph-Marine jacquard’dan alan kumaş,koltuk,kanepe,duvar kaplamaları ve perdelerde kullanılıyor.
 
Detaylı bilgi için iletişim formunu kullanabilirsiniz. İletişim formu için tıklayınız
 
Seçkin döşemelik kumaş ve dekorasyon örneklerimizi birebir görmek, incelemek ve daha fazla bilgi almak için mağazamızı haftanın Pazartesi - Cumartesi günleri arası Sabah 09.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. İletişim ve kroki bilgisi için tıklayınız